Antresola

i

Autor: Canva

straż pożarna

Antresola przygniotła pracownika jednej z firm w Świdwinie! Jego stan jest ciężki

2024-02-21 12:02

21 lutego 2024 roku, w okolicach godz. 9:30 doszło do zawalenia konstrukcji budowlanej w jednej z firm w Świdwinie. W wyniku wypadku metalowa antresola przygniotła dwóch pracowników firmy. Jeden z nich ucierpiał w stopniu znacznym i został przetransportowany do szpitala.

Wypadek w Świdwinie - co się wydarzyło? 

- 21 lutego 2024 roku, o godzinie 9:35, do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej dotarło zawiadomienie o zawale budowlanym, wskutek którego ucierpiały dwie osoby. Po dwóch minutach, około godziny 9:37, jednostka ratowniczo-gaśnicza, która znajduje się w odległości około 500 metrów od miejsca katastrofy budowlanej przybyła na miejsce i dokonała rozpoznania - mówi nam mł. kpt. inż. Damian Mosiądz z KP PSP w Świdwinie 

Na miejscu znajdowało się dwóch poszkodowanych, jeden z nich zdołał o własnych siłach wydostać się spod antresoli, drugi potrzebował pomocy strażaków:

- Jeden z poszkodowanych zdołał się samodzielnie uwolnić, natomiast drugi został przygnieciony metalową konstrukcją antresoli, znajdującą się wewnątrz budynku. Budynek miał przeznaczenie produkcyjno-magazynowe - dodaje Damian Mosiądz

Poszkodowany miał przygniecioną nogę na wysokości piszczela, jego stan został określony na średnio-ciężki. Około 45-letni mężczyzna został przekazany Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu. Będziemy informować o dalszych losach sprawy. 

Pokój Zbrodni: Mąż upozorował wypadek żony. Zazdrość pchnęła go do zbrodni