Bezpieczne wakacje na pikniku rodzinnym w Lubogoszczy

2024-07-01 12:59

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku wzięły udział w Pikniku Rodzinnym. Wydarzenie to przyciągnęło nie tylko najmłodszych mieszkańców regionu.

Spotkanie z dziećmi, choć i dorośli przysłuchiwali się z zaciekawieniem, policjantki rozpoczęły od pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas tegorocznych wakacji. Z uwagi na sprzyjającą słoneczną pogodę i w myśl założeń kampanii informacyjnej pn.: ”Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjantki zwróciły uwagę na niebezpieczne zachowania nie tylko w pobliżu wody, ale również na niej, kiedy np. korzystamy z różnego rodzaju urządzeń pływających.

Podczas rozmów pojawił się również wątek alkoholu, a mundurowe szybko wyjaśniły nie tylko najmłodszym dlaczego tak niebezpieczne jest połączenie wody z alkoholem. W formie apelu policjantka zwróciła się do rodziców przypominając o obowiązku opieki nad osobą małoletnią, zwłaszcza nad wodą.

Po cennych wskazówkach dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pn.: „Bezpieczne wakacje”. Szybko na kartkach papieru pojawiły się bezpieczne zachowania i plaże przyjazne dziecku. Czas wykonywania prac plastycznych w towarzystwie policjantek sprzyjał długim rozmowom i spostrzeżeniom dzieci na temat bezpiecznych zachowań.

Na zakończenie spotkania z policjantkami, kiedy to już wszystkie nagrody zostały rozdane, uczestnicy pikniku skorzystali z okazji i chętnie wykonywali sobie pamiątkowe zdjęcia w policyjnym radiowozie.

Quiz dla dzieci z lat 90. Tylko oni rozgromią te pytania z młodzieżowego slangu

Pytanie 1 z 10
Mówisz "czaisz bazę" i masz na myśli, że: