Strażacy z Czaplinka mają skuter

i

Autor: Marcin Łukasz

Remiza w Czaplinku ma nowoczesny skuter strażacki. Wiemy, do czego będzie używany [WIDEO]

2021-03-31 7:58

Strażacy z Czaplinka zmobilizowali mieszkańców i wygrali w projekcie budżetu obywatelskiego w 2020 r. Zakupili skuter, który będzie służył do ratowania osób na wodzie.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czaplinku mają skuter wodny. Jego zakup to efekt realizacji ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Skuter przez okres zimowy był przechowywany w remizie w pomieszczeniu garażowym. Wraz z nadejściem wiosny został wyprowadzony z garażu i jest gotowy do pierwszych akcji. Mimo że sprzęt dotarł do jednostki kilka miesięcy temu, to strażacy nie mieli możliwości przetestowania sprzętu na wodzie. Przez kilka tygodni wody jeziora Drawsko pokryte były warstwą lodu.

Sukces ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego to połączenie sił OSP oraz piłkarzy drużyn Iras Czaplinek i Lech Czaplinek. Wspólny projekt zakładał zarówno zakup sprzętu dla strażaków jak i działania na stadionie w Czaplinku. Wśród inwestycji było ułożenie systemu nawadniania murawy na czaplineckim boisku.

Jak podkreślają strażacy, zakupiony sprzęt znacznie wzmocni czaplinecką jednostkę. Strażacy zapewniają, że w ciągu kilku minut mogą zwodować skuter na wodzie w pobliżu remizy. Szybkie wodowanie znacznie skróci czas podjęcia działań ratunkowych. Do tej pory strażacy w trakcie prowadzenia akcji na jeziorze posługiwali się dwoma łodziami ratunkowymi, które nie w każdym miejscu można było zwodować. Teraz sytuacja znacznie się zmieni. W trakcie konieczności udzielania pomocy strażacy dotrą do osób poszkodowanych w ciągu kilku minut.

Strażacy z Czaplinka mają skuter ratunkowy

Z którego miasta jest bliżej do Katowic? Masz 50 procent szans!

Pytanie 1 z 10
Z którego miasta jest bliżej do Katowic?