Festiwal Dyni w Radaczu

i

Autor: Pixabay: Susanne Jutzeler

Festiwal Dyni w Radaczu już w sobotę!

2023-09-22 10:29

Wrzesień jest tym miesiącem, który często kojarzy nam się właśnie z dynią. A jeśli dynia, to oczywiście także sztandarowa impreza poświęcona temu warzywu czyli Festiwal Dyni. Od jedenastu lat ta impreza organizowana jest w podszczecineckiej miejscowości Radacz. I co roku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego regionu.

Jak zapewniają organizatorzy w tym roku na pewno nie zabraknie sztandarowego konkursu na największą dynię. Zostanie również wybrana najsmaczniejsza potrawa przygotowana z dyni oraz najsmaczniejsze ciasto, które z kolei nie musi mieć w swojej recepturze tego jesiennego warzywa.

W tym roku nowością jest konkurs na najciekawszy strój pod hasłem "Jej Mość Dynia". Konkurs ten skierowany jest zarówno do dzieci jak i dorosłych. Najciekawsze stroje zostaną nagrodzone. Organizatorzy polecają w przypadku tego konkursu, aby dać ponieść się swojej kreatywności i wyobraźni.

Tradycyjnie Festiwal Dyni to nie tylko dobra zabawa i pyszne potrawy, ale również edukacja w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa. Podczas imprezy będziecie mogli spotkać się z przedstawicielami szczecineckiej sanepidu oraz Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

W trakcie imprezy nie zabraknie również występów artystycznych i animacji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

XI Rodzinny Festiwal Dyni w Radaczu już 23. września od godziny 14.00 do 18.30 w strefie rekreacyjno - sportowej.

Jakim typem osobowości jesteś? Testowy quiz

Pytanie 1 z 2
Co lubisz robić w wolnym czasie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE