II Zawody Towarzyskie i Regionalne w skokach przez przeszkody

i

Autor: pixelia z Pixabay

Zawody w skokach przez przeszkody już w niedzielę w Szczecinku

2020-06-12 12:18

To będzie nie lada gratka dla miłośników tej dyscypliny sportowej. W II Zawodach Towarzyskich i Regionalnych w skokach przez przeszkody udział weźmie ponad 60 zawodników.

W zawodach wezmą udział zawodnicy ze Szczecinka, naszego regionu i sąsiednich województw.

Jak powiedziała nam Klaudia Rogozińska ze sportowej stadniny koni:

Podczas tych zawodów ustawiony będzie nowy, świeżo pomalowany kolorowy parkur. Może to być lekki straszak dla koni, ale myślę, że wszystkie sobie z tym dzielnie poradzą i przejdą go na zero. Przygotowaliśmy trasę od ośmiu do dwunastu przeszkód, w zależności od konkursu.

QUIZ: Rozpoznasz polskie miasta po jednym zdjęciu? Sprawdź!

Pytanie 1 z 20
Miasto ze zdjęcia to:
Kraków

Podczas II Zawodów Towarzyskich i Regionalnych w skokach przez przeszkody zorganizowany będzie konkurs dla dzieci – debiuty, mini LL, LL, L, konkurs licencyjny L, konkurs klasy P.

Przypomnijmy, że podczas takich zawodów koń wraz ze swym jeźdźcem muszą pokonać przeszkody w określonej kolejności, czasie i z jak najmniejszą liczbą zrzutek oraz przypadków nieposłuszeństwa konia.

W tym roku czeka nas jeszcze jedna tego typu impreza sportowa:

Planujemy jeszcze w sierpniu zorganizować trzecią edycję tej imprezy w naszym mieście. Póki co skupiamy się jednak na tej niedzielnej i mamy nadzieję, że mieszkańcy Szczecinka będą chcieli z nami spędzić swój wolny czas. Pogoda będzie ładna, a zawody będą odbywać się na otwartej przestrzeni.

- podkreśla Klaudia Rogozińska organizatorka zawodów.

II Zawody Towarzyskie i Regionalne w skokach przez przeszkody w Szczecinku już w niedzielę (14.06) od 10.00 do 15.00 na terenie stajni sportowej.

A po Krakowie biegają konie