BO Szczecinek

i

Autor: Paweł Zastawny

inwestycje

Kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego przed nami

2023-09-13 7:51

Już wkrótce w Szczecinku wystartuje kolejna edycja budżetu obywatelskiego. Wiemy kiedy rozpocznie się głosowanie !!!

Właśnie zakończyła się weryfikacja formalna projektów które mieszkańcy Szczecinka zgłosili do kolejnej edycji budżetu. W tym roku zgłoszona aż 34 propozycje. Weryfikacje formalna przeszło aż 28 projektów.

Już wkrótce mieszkańcy Szczecinka zdecydują w głosowaniu które z nich mają zostać zrealizowane. Głosowanie wystartuje już 18 września. Poniżej przedstawiamy wam kompletną listę projektów.

1. Gryf i Jesiotr w akcji - zakłada zaprojektowanie, wymodelowanie, odlanie z brązu oraz zamontowanie kolejnych 10 rzeźb-scen "z życia Gryfa i Jesiotra - postaci z godła Szczecinka, które zostaną zamontowane w istotnych miejscach miasta kolejnych 10 groteskowych rzeźb-scen z udziałem symboli z godła miasta.

2. POMOST Widokowo-Wędkarski na jeziorze Trzesiecko - Projekt dotyczy wykonania pomostu widokowo-wędkarskiego na jeziorze Trzesiecko. Realizacja tego projektu może bardziej uatrakcyjnić park miejski tworząc obszar widokowo-wędkarski dla mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto.

3. Czytelnia Komiksów Czytelnia i świetlica komiksów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Czytelnia taka mogłaby działać  przy wsparciu stowarzyszenia Komiksowy Szczecinek co zaowocowałoby np. spotkaniami ze znanymi polskimi rysownikami.

4. Tężnia solankowa w Parku Miejskim - Projekt zakłada budowę w parku miejskim tężni solankowej z technologią naziemną (w miarę możliwości technologią podziemną) z altaną i ławkami, będzie to świetne miejsce do inhalacji dla ludzi  z problemami zdrowotnymi dróg oddechowych, alergią i nadciśnieniem tętniczym.

5. Boisko dla malucha - Budowa stacjonarnego boiska do piłki nożnej o wymiarach 8x13,5m z przeznaczeniem dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Boisko ze sztuczną nawierzchnią poliuretanową, ograniczoną bandami i piłkołapem z siatki poliuretanowej.

6. Przebudowa drogi oraz parkingu Małpi Gaj - Remont istniejącego odcinka drogi oraz pokrycie go nawierzchnią bitumiczną oraz pokrycie nową nawierzchnią

QUIZ Język śląski różni się od gwary śląskiej. Test językowy

Pytanie 1 z 10
Bardzo zasłużony człowiek to po śląsku:

7. MECHANICZNA SOWA - mała architektura - Instalacja architektoniczna "Mechaniczna sowa" to przykład sztuki nowoczesnej. Większość materiałów pochodziło będzie z recyklingu części samochodowych.

8. Rozmowy o krańcach świata cykl spotkań podróżniczych, literackich, fotograficznych - cykl darmowych dla mieszkańców miasta, 8-10 spotkań z podróżnikami, literatami bądź fotografami.

9. Bardziej inteligentny pies - Stworzenie placu zabaw toru agility dla małych, średnich i dużych czworonogów poprzez posadowienie przeszkód dla psów celem poprawy zwinności oraz zapewnienie wysiłku intelektualnego czworonogów.

10. Szczecinek - miasto gier umysłowych - projekt zakłada zorganizowanie w Szczecinku festiwalu gier logicznych. Głównym wydarzeniem będzie I Szczecinecki Kongres Brydżowy. Jako imprezy towarzyszące zostaną rozegrane turnieje szachowe, warcabowe oraz gier planszowych.

11. TRIATHLON SZCZECINEK FESTIWAL - Zawody Triathlonowe i Biegowe, Koncert, Atrakcje dla dzieci - Zawody dla dzieci i dorosłych, sportowców a także dla mniej aktywnych pragnący przeżyć przygodę w triathlonie lub w osobnym wyścigu- Biegu na 5km po Szczecineckim Deptaku.

12. Sprawny rower! - montaż samoobsługowych stacji naprawczych - Projekt zakłada zakup oraz montaż samoobsługowych stacji naprawczych, które umożliwią lokalnym cyklistom drobne naprawy. Doraźna naprawa rowerów na pokonywanej trasie poprawi bezpieczeństwo rowerzystów.

13. Koncert rapowy połączony z graffiti jam w Szczecinku - Wspieranie działań na rzecz młodzieży, rozwijających ich pasje i angażujących w życie społeczności lokalnej. To działania mające na celu poprawę widoczności grupy docelowej, rozbudzenie jej aktywności.

14. DARMOWA NAUKA PŁYWANIA dla dzieci i młodzieży sprawnych oraz z niepełnosprawnościami w wieku 7-14 lat  - Projekt NIEODPŁATNEJ nauki pływania adresowany jest dla dzieci i młodzieży w wieku . zamieszkałych na stałe na terenie miasta Szczecinek. W zajęciach weźmie udział 80 osób z podziałem na grupy wiekowe.

15. Modernizacja drogi dojazdowej na Mysią Wyspę - Przeprowadzenie trwałej modernizacji drogi dojazdowej na Mysią Wyspą w możliwie dostępnej i ekonomicznej technologii, na przykład przy wykorzystaniu destruktu pofrezowego.

16. Cyfrowe informatory miejskie - telebimy wielkoformatowe - urządzenia multimedialne w wielkim formacie – tak aby informacje dotyczące życia kulturalnego i społecznego mogły docierać do mieszkańców nie korzystających z komunikacji miejskiej.

17. Nowe miejsca wypoczynku w Parku Miejskim - rekreacyjne meble z drewna - Rekreacyjne meble wykonane z drewna, które staną w Parku Miejskim stworzą przestrzeń do spotkań i relaksu dla mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto.

18. Tor przeszkodowy NINJA - W pełni darmowa i ogólnodostępna konstrukcja z atestowanymi przeszkodami, przeznaczona do wszechstronnego rozwoju fizycznego każdego mieszkańca Szczecinka.

19. Wakacyjne wodne szaleństwo - Aktywne atrakcje wodne dla mieszkańców Szczecinka. W każdy wakacyjny weekend od 22 czerwca 2024 r. do 25 sierpnia 2024 r. nieodpłatne przejażdżki na sprzętach wodnych dmuchanych holowanych za motorówką.

Star Wars: Quiz dla fanów. Sprawdź, którym Lordem Sith jesteś!

Pytanie 1 z 12
Dowiadujesz się, że nieposłuszny żołnierz sieje ziarno nieufności wśród twojej armii. Co robisz?

20. Strefa gier plenerowych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Szczecinku - Projekt zakłada stworzenie strefy gier plenerowych (gry podwórkowe termozgrzewalne, stoły do gry  w tenisa stołowego, szachy i chińczyka) stanowiących zwartą przestrzeń do zbiorowego wypoczynku.

21. Ta droga jest dziurawa jak ser szwajcarski - Celem projektu jest położenie płyt żelbetowych typu Jomb na drodze dojazdowej do garaży położonych przy osiedlu „Wodociągowa”. Miejsce realizacji projektu: Droga pomiędzy garażami przy ul. Wodociągowej w Szczecinku.

22. Remont oczka wodnego w Zwierzyńcu u św. Franciszka - Remont i uszczelnienie oczka wodnego na terenie rekreacyjnym przy Hospicjum i Parafii św. Franciszka. Koszt po weryfikacji: 50 000 zł

23. Wszystkie struny świata szczecineckiego lata - Organizacja letnich koncertów plenerowych, podczas których zaprezentują się lokalni artyści oraz zaproszeni goście. Koszt po weryfikacji: 180 000 zł

24. Wykonanie muralu na ścianach garaży przy ul. Chełmińskiej w Szczecinku - W ramach projektu ma zostać namalowana seria murali na ścianach przy bramach wjazdowych  do garaży od strony Starostwa Powiatowego oraz na ścianie bocznej. Na każdej ścianie zostanie wykonany odrębny mural z motywem roślinne - zwierzęcym który przy oglądaniu pod określonym kątem będzie łączył się w jedną całość.

25. Łuczniczy Szczecinek - Cykliczne ogólnodostępne zajęcia z łucznictwa tradycyjnego dla całych rodzin. Piknik historyczny  z udziałem Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej (turniejem łucznictwa tradycyjnego, pokaz szermierki, zajęcia z kaligrafii, zabawy plebejskie, tańce i animacje).

26. MURAL. KONCERTY, TEATRY - ART PIKNIK FESTIWAL - Wydarzenia zgłoszone w projekcie są wydarzeniami towarzyszącymi przyszło rocznej XI- edycji Art Piknik Festiwalu. Zawiera on m.in. stworzenie kolejnych szczecineckich murali  oraz zorganizowanie szeregu koncertów, spektakli teatrów ulicznych oraz wystaw sztuki.

27. Mural, wystawa, warsztaty oraz Gala Sportów Walki w hołdzie Krzysztofowi Pajewskiemu. Projekt ma na celu popularyzację zdrowego trybu życia, kultury fizycznej i sportu ze szczególnym uwzględnieniem aktywizacji dzieci i młodzieży poprzez wykorzystanie potencjału dalekowschodnich sztuk walki.

28. Misja życie - Czujniki czadu i dymu dla mieszkańców, karty informacji zdrowotnej, kursy pierwszej pomocy, warsztaty edukacyjne, Przygody Pana Apteczki, czyli teatrzyk edukacyjny w szkołach podstawowych. Pakiet odblasków dla pierwszoklasistów.

Marcin Najman ostro o polskiej reprezentacji.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE