Ławeczka pamięci Nakielno

i

Autor: Marcin Łukasz

Kolejny cmentarz z ławeczką pamięci - to efekt realizacji projektu

2021-10-04 11:40

Wolontariusze z grupy Tempelburg zrealizowali kolejny projekt. Na cmentarzu w Nakielnie ustawili ławeczkę pamięci. Na swoje działania zdobyli środki finansowe z programu Społecznik

Powstała "Ławeczka pamięci"

Kolejna „Ławeczka Pamięci” znalazła swoje miejsce przeznaczenia. Tym razem działania prowadzone były na cmentarzu w Nakielnie.W minioną sobotę po raz kolejny członkowie stowarzyszenia Tempelburg z Czaplinka zrealizowali kolejne działania projektowe. Grupa realizuje zadanie z programu Społecznik – „Ławeczka Pamięci -Rewitalizacja Zapomnianych Miejsc”. W trakcie działań grupa posprzątała teren cmentarza i przygotowała miejsce pod ustawianie ławeczki wraz z tablicą informacyjną. Jak przyznają wolontariusze uczestniczący w działaniach – pracy było naprawdę dużo.

Nie tylko ławeczka

Działania grupy to nie tylko sprzątanie takich opuszczonych miejsc, to także aktywizacja lokalnej społeczności. W Nakielnie ogłoszony został konkurs plastyczny dla dzieci, który polegał na wykonaniu prac inspirowanych miejscowością w której przyszło im mieszkać. W dniu dzisiejszym teren zostanie zaprezentowany władzom samorządowym i zaproszonym gościom.