KULTURA

Koncerty plenerowe, animacje i kabaret. Za nami Dni Drawska Pomorskiego

2024-07-10 11:01

Przez trzy dni Drawsko Pomorskie świętowało za sprawą wydarzeń jakie miały miejsce od 5 do 7 lipca.

W tym roku scena, gastronomia, wesołe miasteczko i dziesiątki namiotów zostały zlokalizowane na zielonym placu przy ul. Toruńskiej. Również obok przygotowano ogromny plac parkingowy. Przeniesienie wydarzenia podyktowane było przebudową części parku Chopina.

Pierwszy dzień to taneczne rytmy. Uczestnicy bawili się przy gorącej muzyce podczas energetycznych koncertów. Na scenie wystąpili NOWATOR, POPARZENI KAWĄ TRZY oraz BOYS.

Na dokładkę organizatorzy przygotowali dyskotekę, którą poprowadził DJ BIBI. Było również wiele atrakcji dla dzieci. Przed rozpoczęciem koncertów z dziećmi bawił się Pan Buźka, było ogromne miasteczko, a nieopodal sceny stanął ogromny namiot animacyjny.

Drugiego dnia rónież nie można było narzekać na brak atrakcji. O godzinie 16.00 kabaretem rozpoczęła Formacja Chatelet. Rewelacyjny koncert zagrali koncert Specyficzni, a później na scenie pojawił się Kuba i Kuba. Wtedy przyszedł wiatr i organizatorzy podjęli decyzję o wstrzymaniu koncertów oraz o ewakuacji placu koncertowego. Podyktowane to było bezpieczeństwem widzów.

Udało się jednak w niedługim czasie uruchomić technikę, a po minięciu zagrożenia pogodowego wznowić koncerty. Kuba i Kuba jednak już nie zagrali, a tłumy pojawiły się na koncercie zespołu PECTUS. Ostatnim punktem soboty był Laser Show.

Trzeci dzień upłynął na wydarzeniach sportowych oraz spotkaniu z muzyką klasyczną. Od rana przy Szkole Podstawowej nr 2 dzieci mogły próbować swoich sił w wyścigach rowerkowych. Starsi i dorośli mogli się sprawdzić w turnieju siłaczy wyciskając ketla i siłując się na rękę.

Ostatnim punktem był koncert chopinowski. W Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego na scenie wystąpili Wojciech Kubica wraz z Kingą Firlej-Kubica.

Shrek QUIZ - Jak dobrze znasz Osła?

Pytanie 1 z 10
Jaka jest specjalna moc Osła?