Nielegalna uprawa

i

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

NA SYGNALE

Matka z synem prowadziła nielegalną uprawę narkotyków

2024-07-10 8:55

Na terenie Szczecinka w jednym z mieszkań matka wspólnie z synem uprawiała konopie. Na taki nielegalny proceder natrafili kryminalni ze szczecineckiej jednostki. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie. 65-latka i 38-latek zostali objęci dozorem Policji.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku uzyskali informację, z której wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie miasta prowadzona jest uprawa konopi. Pod wskazanym adresem policjanci zastali 65-letnią kobietę, która oświadczyła, że opiekuje się mieszkaniem syna.

W jednym z pokoi policjanci znaleźli profesjonalny sprzęt do uprawy, a w namiocie dwanaście sztuk małych sadzonek konopi. Wokół namiotu znajdowały się jeszcze świeże, mokre plamy. Jak oświadczyła kobieta na chwilę przed wizytą mundurowych skończyła ona podlewać rośliny również te w namiocie.

Policjanci zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt, sadzonki oraz dwa suszące się krzewy marihuany.

Kolejnym krokiem, który wykonali kryminalni było sprawdzenie miejsca zamieszkania kobiety. W mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli do badania słoik z suszem roślinnym o wadze prawie 100 gramów.

Zarzuty uprawiania konopi indyjskich wspólnie z matką usłyszał również 38-letni mężczyzna.

Nielegalny proceder matki i syna swój finał znajdzie w sądzie. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

QUIZ. Czy w ogóle wiesz, co to jest? Wydaje ci się, że znasz polski, zmierz się z tym! 6/7 to już sukces

Pytanie 1 z 10
Kim jest "melepeta"?