Międzynarodowe doświadczenie zdobyli przyszli technicy logistycy (10 uczniów), technicy żywienia i usług gastronomicznych (10 uczniów), technicy usług fryzjerskich (5 uczniów) i technicy hotelarstwa (5 uczniów). Udział w projekcie umożliwił uczestnikom rozwój umiejętności komunikacji w języku angielskim oraz nabycie nowych umiejętności zawodowych.
Fryzjerki poznały metodę strzyżenia za pomocą gorących nożyczek (system Termo Cut) i używały naturalnych produktów opartych na wyciągach z płatków róży w pielęgnacji skóry głowy i włosów.
Logistycy przyjmowali, wydawali, kompletowali i składowali towary oraz sporządzali dokumentację z wykorzystaniem programu magazynowego LoMag.
Żywieniowcy sporządzali potrawy i napoje kuchni regionalnej oparte na surowcach niedostępnych w Polsce, np. ser kaszkane i sirene, ryby i owoce morza (belony, kraby, małże).
Hotelarze natomiast udoskonalili umiejętność podawania śniadań i utrzymania porządku w jednostkach mieszkalnych (z wykorzystaniem ekstraktora do czyszczenia dywanów) oraz rezerwację usług hotelarskich z wykorzystaniem systemu komputerowego.
Ponadto udział w projekcie wzmocnił takie kompetencje społeczne uczestników, jak wzrost tolerancji i otwartości na inne kultury, motywacja do nauki, radzenie sobie ze stresem, współpraca w zespole.
Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty ECVET i Europass Mobilność, a część z nich powróciła z praktyk z propozycjami zatrudnienia w Sofii i referencjami od pracodawców.
Realizacja projektu i praktyki zagraniczne przyniosły korzyści uczestnikom, gdyż zwiększyła się ich konkurencyjność na lokalnym, krajowym i zagranicznym rynku pracy.
Z kolei Zespół Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV zdobył następne doświadczenia w realizacji projektów unijnych i zwiększył europejski wymiar szkoły.