Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. Za nami finał eliminacji powiatowych

2024-04-15 10:50

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej to wydarzenie o wieloletniej tradycji. W siedzibie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku odbył się kolejny finał powiatowych eliminacji. Patronat nad turniejem tradycyjnie objął starosta Krzysztof Lis. W roli partnerów były również Nadleśnictwa Czarnobór i Szczecinek. ​

Uczestnicy konkursu podzieleni zostali na trzy grupy wiekowe: szkoły podstawowe (klasy I-IV), szkoły podstawowe (klasy V-VIII), szkoły ponadpodstawowe. Z każdej wyłoniono trzech zawodników, którzy wezmą udział w wyższym etapie.

Zadaniem uczestników jak zwykle było wykazanie się obszerną wiedzą na temat przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Powiat Szczecinecki po raz kolejny ufundował upominki dla uczestników, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w każdej z poszczególnych kategorii. Były nimi vouchery w wysokości 700 zł, 500 zł i 300 zł do zrealizowania w jednym ze znanych salonów ze sprzętem rtv i agd.

Zwycięzcy będą teraz musieli wykazać się swoją wiedzą na szczeblu wojewódzkim.

Polecany artykuł:

Strażacy ćwiczyli na S11

Oto laureaci:

I. Szkoła podstawowa (klasy I-IV):

1) Wiktor Iwanek - SP Barwice

2) Kajetan Nowakowski -SP Barwice

3) Hanna Makowska - SP Grzmiąca

II. Szkoła podstawowa (klasy V-VIII)

1) Kacper Bogulak – SP Juchowo

 2) Jola Pawłowska – SP Grzmiąca

3) Kamil Kita – SP Juchowo

III. Szkoła ponadpodstawowa:

1) Mateusz Radziński – I LO w Szczecinku

2) Malwina Paszkiewicz – I LO w Szczecinki

3) Oliwia Talkowska - ZS Nr 6

Starosta Krzysztof Lis wręczając nagrody jak zwykle zapewnił, że zorganizuje transport dzieci i młodzieży w związku z wyjazdem na etap wojewódzki turnieju.

Quiz. Te teleturnieje zyskały miano legendarnych. Pamiętasz ich zasady?

Pytanie 1 z 12
Prowadzący Awanturę o kasę Krzysztof Ibisz przed licytacją zawsze pobierał od każdej drużyny pieniądze. O jakiej kwocie mowa?