Podpisano umowy na mikrodotacje. Sprawdź, które organizacje dostaną dofinansowanie [FOTO]

2021-02-01 13:55

W obecności Burmistrza Połczyna-Zdroju Sebastiana Witka, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek podpisał w dniu 29.01.2021 r. umowy na mikrodotacje – projekty lokalne dofinansowywane w wysokości do 4 tys. zł. W pierwszej połowie stycznia br. Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. opublikowała listy rankingowe z ostatniego naboru. W skali województwa na realizację mikroprzedsięwzięć złożono niemal tysiąc wniosków.

W gronie organizacji, które otrzymały wsparcie finansowe, znalazło się sporo z gminy Połczyn-Zdrój.

Jest to Ochotnicza Straż Pożarna Połczyn-Zdrój, która będzie szkolić jak chronić środowisko naturalne przed wpływem zanieczyszczenia substancjami ropopochodnymi. Dodatkowo, wsparcie otrzymają takie organizacje jak OSP z Popielewa (projekt „OSP jest KOBIETĄ, BO SIŁA JEST KOBIETĄ”), Koło Gospodyń Wiejskich Kołacz w Kołaczu (Jesteśmy EKO), połczyńskie STOWARZYSZENIE TERAPII SZTUKĄ KOLOROWO ŻYJ („Drugie życie śmieci”), a także Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Połczyna-Zdroju oraz Szwajcarii Połczyńskiej „Niezwykły Połczyn”, które planuje przeprowadzenie warsztatów teatralnych oraz filmowych z grupą młodzieży, w wyniku których powstanie spektakl /performance promujący zachowania ekologiczne oraz film z projektu (Jesteśmy z YOLO).

Podpisano umowy na mikrodotacje. Sprawdź które organizacje dostaną dofinansowanie

i

Autor: Urząd Miasta Połczyn-Zdrój

Stowarzyszenie planuje także osobny projekt proekologiczny w Czaplinku (ZIELONYM DO GÓRY). Natomiast w akcji ZACZARUJMY PODWÓRKA animatorzy i wolontariusze będą prowadzili raz w tygodniu zajęcia animacyjne na połczyńskich podwórkach.

W Połczynie-Zdroju umowę na mikro-grant podpisało też Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych w Świdwinie (projekty „Ogród deszczowy - przestrzeń przyjazna przyrodzie” oraz „Oko w oko z naturą”).

Nowością w ostatnim naborze było premiowanie działań proekologicznych podejmowanych w celu poprawy kondycji środowiska naturalnego.

Społeczniczki i Społecznicy mogli starać się o środki z dwóch filarów: pierwszego tj. mikrodotacje – projekty lokalne (dofinansowanie w wysokości do 4 tys. zł) oraz drugiego Regionalne Inicjatywy Obywatelskie – projekty o zasięgu powiatowym i wojewódzkim (dofinansowanie w wysokości do 10 tys. zł).

Łącznie na realizacje pomysłów w ramach dwóch filarów Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego zarezerwował 1,9 mln zł, co pozwoli na dofinansowanie min. 350 inicjatyw w ramach I filaru oraz min. 50 inicjatyw w ramach II filaru.

Quiz: Na ile pytań z „Milionerów” potrafisz odpowiedzieć? Wygrałbyś milion?

Pytanie 1 z 10
Jak określa się osobę na pozór spokojną i nieśmiałą?
WOŚP na Pojezierzu Drawskim