Profilaktyka Połczyn Zdrój

i

Autor: MŁ

Policyjne działania profilaktyczne w Połczynie Zdroju

2024-07-11 7:36

Policjanci przeprowadzili działania profilaktyczne w Połczynie Zdroju. Piękna wtorkowa pogoda dopisała. Na połczyńskie ulice wyjechały jednoślady. Spotkanie informacyjno-edukacyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym skierowane było przede wszystkim do użytkowników jednośladów, których liczba znacząco wzrosła przez ostatnie lata.

Rosnąca liczba jednośladów na polskich drogach zmienia podejście do bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wypadki z udziałem użytkowników jednośladów stanowią duży problem, gdyż pociągają za sobą poważne skutki, dlatego policjanci podejmują różne działania mające na celu ograniczenie liczby wypadków z ich udziałem.

Policjantka z KPP w Świdwinie przypominała i uświadamiała rowerzystom i kierującym hulajnogami - głównie elektrycznymi, że niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, niezachowanie bezpiecznej odległości czy też nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu to najczęstsze przyczyny wypadków, których sprawcami są użytkownicy jednośladów.

 Policjanci promują dbałość o bezpieczeństwo na drodze poprzez stosowanie właściwego ubioru chroniącego szczególnie motorowerzystów i motocyklistów, używanie certyfikowanych i dopasowanych kasków, jak również elementów odblaskowych, a także wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaski, które zostały od razu nałożone na ramę rowerów.

mł. asp. Jagoda Starzyk