Modernizacja drawskiego szpitala

i

Autor: Grupa American Heart of Poland

Ponad 15 mln zł na modernizację drawskiego szpitala. Sprawdź co udało się zrobić

2023-01-27 11:15

Rozbudowa lądowiska, modernizacja sali hybrydowej i sali hemodynamiki, zakup wysokospecjalistycznego sprzętu medycznego – to kilka przykładów przedsięwzięć inwestycyjnych zrealizowanych tylko w ubiegłym roku.

Flagowym przedsięwzięciem realizowanym w drawskim szpitalu jest rozbudowa lądowiska na terenie Szpitala. Zostało one dostosowane do wymogów większych i cięższych śmigłowców - oprócz helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego będą mogły z niego korzystać maszyny wojskowe. Dzięki tej inwestycji pacjenci wymagający pilnej interwencji medycznej uzyskają pomoc szybciej, a szpital zyska na znaczeniu w województwie.

Dodatkowo zakupione zostały urządzenia i sprzęt medyczny m.in. tomograf, angiografy, aparaty do USG, defibrylatory. Nowoczesne technologie i rozwiązania zwiększają szanse na wczesną diagnostykę oraz skuteczne leczenie.

Modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego - to kolejny etap zmian w drawskim szpitalu, dzięki którym mieszkańcy całego powiatu mogą czuć się bezpieczniej. Oddział został wyposażony w nowy sprzęt, który wpływa na poprawę warunków hospitalizacji pacjentów oraz efektywność świadczonych usług medycznych.

Modernizacja drawskiego szpitala

i

Autor: Grupa American Heart of Poland

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów w regionie drawskim Szpital konsekwentnie realizuje program opieki nad pacjentem po zawale - KOS-zawał, który oferuje pacjentom po zawale konsultacje kardiologiczne oraz rehabilitację. W związku ze wzrostem liczby udarów mózgu drawska placówka obejmie również opieką pacjentów neurologicznych.

Od 1 lutego działalność rozpocznie Poradnia Neurologiczna, która 4 dni w tygodniu będzie funkcjonować w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Fundacja „Z sercem do Pacjenta” organizuje bezpłatne spotkania - Kluby Pacjenta. Specjaliści medyczni dzielą się swoją wiedzą na temat zapobiegania chorobom cywilizacyjnym takim jak otyłość, udary mózgu czy zawały mięśnia sercowego, a uczestnicy mogą skorzystać z bezpłatnych badań oraz konsultacji. W ubiegłym roku w spotkaniach w maju i w listopadzie uczestniczyło prawie 200 osób, kolejne spotkanie Klubu Pacjenta planowane jest na marzec.

Koncepcja rozbudowy Szpitala im. Matki Teresy z Kalkuty zakłada zwiększanie powierzchni szpitala o 2400 metrów kwadratowych. Utworzony zostanie m.in. blok operacyjny i porodowy (3 sale operacyjne). Wdrożony zostanie również nowy układ komunikacyjny, który ułatwi transport pacjentów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE