Szczecinecki Wielim dostał nowe koszulki

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Powrót szczecineckiego "Wielimia". Piłkarze dostali wsparcie z powiatu [FOTO]

2023-01-24 10:37

Wielim Szczecinek to piłkarska legenda naszego regionu. Po siedmioletniej nieobecności klub wrócił na piłkarską mapę powiatu szczecineckiego. W 2015 roku kiedy to doszło do fuzji Wielimia i Darzboru, klub zniknął z piłkarskiej mapy Szczecinka. Wrócił po latach, aby znów odnosić największe trumfy, tym razem w lidze futsalu.

Historii Wielimia Szczecinek kibiców piłkarskich z regionu uczyć nie trzeba. Istniejący od 1947 roku klub przez dziesięciolecia dostarczał mieszkańcom sportowych emocji. W 2015 roku kiedy to doszło do fuzji Wielimia i Darzboru, klub zniknął z piłkarskiej mapy Szczecinka. Wrócił po latach, aby znów odnosić największe trumfy, tym razem w lidze futsalu. Klub gra w III dywizji, ale już stoczył swój pierwszy, wygrany bój Futsalem Kołobrzeg o awans do drugiej ligi! Piłkarze zagrali to spotkanie z herbem Powiatu Szczecineckiego na piersi.

Nowy Zarząd Klubu (Mateusz Kwiecień – prezes, Przemysław Skawiński-wiceprezes, Rafał Glanc – członek Zarządu) zwrócił się do wicestarosty szczecineckiego Roberta Fabisiaka z prośbą o ufundowanie przez samorząd powiatowy koszulek dla zawodników. Wicestarosta przedstawił wniosek Zarządowi Powiatu i tak oto nowe uniformy trafiły do piłkarzy.

Wielim Szczecinek to historia szczecineckiej piłki, więc odrodzenie klubu to powód do radości dla naszych kibiców

– oznajmił wicestarosta Robert Fabisiak chwilę przed przekazaniem koszulek.

Nowe koszulki Wielimia

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Bardzo się cieszę, że Powiat Szczecinecki dołożył swoją cegiełkę do odbudowy tej drużyny. Chciałbym bardzo podziękować wicestaroście Robertowi Fabisiakowi oraz całemu Zarządowi Powiatu za wsparcie naszego klubu. Mogę zdeklarować, że nasi piłkarze odwdzięczą się sportowymi wynikami. 

– powiedział podczas krótkiej konferencji Mateusz Kwiecień.

Biorąc pod uwagę ostatni mecz zespołu wszystko wskazuje na to, że nie są to słowa rzucone na wiatr. Przed piłkarzami drugi mecz barażowy z Futsalem Kołobrzeg.

Oczywiście trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwo i awans do II ligi. Wielki rewanż już w najbliższą niedzielę, 29 stycznia o godz. 17:00 w Hali Sportowej w Czarnem.