Przy wyborze firmy, która będzie odpowiedzialna za modernizację miejskiego stadionu, oceniana była koncepcja zagospodarowania działki sportowej, cena za wykonanie dokumentacji projektowej, a także koszt eksploatacji budynku stadionowego. W ramach kryterium oceny ofert wykonawcy mogli przedstawić koncepcję zagospodarowania terenu z uwzględnieniem lub bez płyty boiska zapasowego oraz bieżni.
W każdej z zaproponowanych koncepcji znalazło się miejsce na boisko główne z nawierzchnią z murawy naturalnej, boisko zapasowe z nawierzchnią sztuczną i bieżnia 4-torowa wokół głównej płyty boiska. W ramach zadania powstać ma nowy budynek zaplecza z szatniami oraz trybuny wraz z zapleczem sanitarnym.
W toku dyskusji nad koncepcjami zagospodarowania terenu pojawiła się propozycja wykorzystania tego terenu wzdłuż ul. Szczecineckiej jako strefy skate parku, boisk plażowych do piłki nożnej lub siatkowej.
Czy budowa skate parku przy stadionie miejskim jest dobrym pomysłem? O to właśnie pytają mieszkańców władze miasta. A może dla tego typu infrastruktury lepsze byłoby inne miejsce?
O realizacji ostatecznej formy zagospodarowania terenu z pewnością zdecydują finanse. Koszt modernizacji stadionu miejskiego poznamy pod koniec III kwartału 2021r.