Szczecineccy zawodnicy KSW na Pucharze Świata

Autor: KSW Szczecinek

Szczecineccy zawodnicy KSW na Pucharze Świata. Sprawdź jak im poszło

2023-06-23 11:36

W Budapeszcie odbył się Puchar Świata w kickboxingu. 28 Hungarian Kickboxing World CUP przyciągnął blisko 3000 zawodników z 44 krajów. Nasze miasto reprezentowało 3 zawodników z KSW Szczecinek.

Z mistrzostw zawodnicy wrócili ze srebrnym medalem, który zdobyła Julia Marciniak w kategorii do 70 kg w ringowej formule low-kick. W finałowym pojedynku musiała uznać wyższość doświadczonej zawodnicze z Serbii Aleksandry Raapajic ulegając 3:0.

Kolejnym seniorem startującym w -79 kg kick-light był Adrian Korkus ulegając zawodnikowi z Niemiec - późniejszemu finaliście stosunkiem 2:1!

Jedyny junior Kacper Jakimcio, który rywalizował kategorii do 57 kg kick-light w 1/16 pokonał przeciwnika z Bułgarii i następnie uległ Niemcowi zajmując ostatecznie 5-8 miejsce.