NA SYGNALE

Tymczasowy areszt dla 36-letniego sprawcy wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym

2024-07-03 13:05

Na 3 miesiące do aresztu trafił zatrzymany przez szczecineckich policjantów 36-latek. Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę więzienia do 8 lat, a jeśli sprawca podczas zdarzenia był pod wpływem środka odurzającego, zwiększa się ona do lat 12.

Przypomnijmy, do wypadku doszło na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Wierzchowo, na terenie powiatu szczecineckiego 30. czerwca przed godziną 16:30.

Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci z ruchu drogowego i dzięki relacji świadka niemal od razu ustalili, jak doszło do tej tragicznej sytuacji na drodze. Okazało się, że 36-latek kierujący busem na prostym odcinku drogi z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zdarzenia z jadącym prawidłowo z naprzeciwka samochodem osobowym. W wyniku tego zdarzenie 58-letnia kierująca osobówką poniosła śmierć na miejscu.

Kierującemu busem nic się nie stało ale pozostali pasażerowie, którzy razem z nim podróżowali zostali przetransportowani do pobliskich szpitali. Mężczyzna został przebadany za zawartość alkoholu a policyjny alkotest wykazał, że w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Dopiero badanie narkotesterem wykazało obecność narkotyków w organizmie kierującego, a mundurowi zabezpieczyli jego krew do badań laboratoryjnych.

Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Szczecinku, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym będąc pod wpływem środka odurzającego. Jeszcze tego samego dnia 36-latek trafił przed oblicze sądu, który na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Polecany artykuł:

W Łobzie spłonął samochód

Przypomnijmy, że za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia, a w przypadku, gdy kierowca był pod wpływem środka odurzającego kara ta zostanie zaostrzona.

Mężczyźnie grozi od 5 do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Szczecinku

Szybki Quiz z wiedzy o znakach drogowych. Jak dobrze znasz te oznaczenia? Sprawdź, czy jeździsz poprawnie

Pytanie 1 z 10
O czym informuje ten znak?
O czym informuje ten znak?