Wybory samorządowe 2024

i

Autor: jo/ eska.pl Wybory samorządowe 2024

wybory

Wybory samorządowe 2024. Województwo zachodniopomorskie z nowymi burmistrzami i prezydentami

2024-04-22 7:45

Za nami wybory samorządowe 2024. Podczas I tury poznaliśmy część prezydentów i burmistrzów w województwie zachodniopomorskim. W niektórych miastach potrzeba była II tura. Kto został prezydentem Koszalina? Kto wygrał w Szczecinku?

Wyniki wyborów samorządowych 2024. W tych miastach w Zachodniopomorskiem były potrzebne II tury

Spore zmiany na pewno będą w powiecie polickim. Nowym burmistrzem Polic został Krystian Kowalewski. Mieszkańcy zmobilizowali się, aby zmienić byłego "zarządcę" - Władysława Diakuna, który rządził miastem od 1998 roku.

Zmiany nastąpią też w Goleniowie. Tam mieszkańcy postanowili, że czas coś zmienić w ich mieście. Nowym burmistrzem Goleniowa został Krzysztof Sypień. Co ważne, były już burmistrz Robert Krupowicz nie kandydował w wyborach.

Nowy burmistrz będzie też w Gryficach. Ubiegający się o reelekcję burmistrz Andrzej Szczygieł nie wszedł nawet do drugiej tury. Burmistrzem Gryfic został Tomasz Aniuksztys.

Zmiany też w Choszcznie. Robert Adamczyk postanowił nie ubiegać się o reelekcję. Na nowego burmistrza Choszczna wybrano Artura Raczyńskiego.

Spore zmiany nastąpią też w Koszalinie. Chociaż Piotr Jedliński, obecny jeszcze włodarz dostał się do II tury, to uległ on swojemu kontrkandydatowi. W ten sposób nowym prezydentem Koszalina został Tomasz Sobieraj.

W Szczecinku też się sporo zmieni. Obecny burmistrz Daniel Rak uległ swojemu przeciwnikowi, który wygrał prawie w I turze. W ten sposób nowym burmistrzem Szczecina został Jerzy Hardie-Douglas.

Piotr Krzystek, obecny prezydent Szczecina

Wyniki wyborów samorządowych 2024. Tu zakończyło się na I turze

Warto przypomnieć, że w niektórych miastach w Zachodniopomorskiem nie była potrzebna II tura wyborów.

Świnoujściem będzie rządzić kobieta, bo to Joanna Agatowska wygrała w I turze wyborów samorządowych. Podobnie stanie się w innym nadmorskim miasteczku. Kołobrzeg zostaje w rękach Anny Mieczkowskiej.

Na ciekawą walkę szykował się Szczecin. Piotr Krzystek miał dosyć silnych konkurentów w postaci m.in. Zbigniewa Boguckiego, byłego wojewody zachodniopomorskiego. Jednak to prezydentem Szczecina został właśnie Piotr Krzystek.

Posłowie z woj. zachodniopomorskiego