Wybuch

i

Autor: Canva/Youtube Bild

tragedia

Wypadek na autostradzie A2 w Niemczech. Ofiarami wybuchu okazali się Polacy

2023-09-21 14:26

Pod koniec sierpnia 2023 doszło to tragicznego wypadku na autostradzie A2 w Niemczech. Ciężarówka najechała wtedy na inny pojazd i doszło do eksplozji. Niemiecka policja potwierdziła tożsamość i narodowość ofiar. To byli Polacy.

Tragiczny wypadek na niemieckiej autostradzie. Ofiarami okazali się Polacy

To zdarzenia doszło 29 sierpnia 2023 roku. Na niemieckiej autostradzie A2, a dokładniej na odcinku A2 pomiędzy Theessen a Burg-Ost doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Jeden z kierowców najechał na drugiego. W pojeździe przewożono niebezpieczne materiały, m.in. zbiorniki wypełnione podtlenkiem azotu. Doszło do wybuchu, przez który spłonęły dwa pojazdy, a 20 innych zostało uszkodzonych. Też tego dnia postanowiono zamknąć autostradę A2 w kierunku Hanoweru. Niemiecka policja wydała oficjalny komunikat na temat tożsamości ofiar.

- W trakcie dochodzenia ustalono, że kierowcą ciężarówki przewożącej zbiorniki ciśnieniowe z gazem był 31-letni obywatel Polski, który wjechał w pojazd kierowany przez 47-letniego Polaka - informuje rzeczniczka policji Doreen Günther, którą zacytowało WP.

Niemcy przypominają, że ten odcinek autostrady jest uznawany przez nich jako jeden z najbardziej pechowych w kraju. Tylko w 2022 roku doszło tam do 1145 wypadków, z czego zginęło 12 osób, a 335 zostało rannych.

Pierwsza pomoc - jak udzielić pierwszej pomocy?

Katastrofa kolejowa w Niemczech

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE