Za nami rozgrywki Regionalnej Ligi Koszykówki 3x3

2024-10-21 12:36

Organizatorem turnieju był EMET Basket Szczecinek. Turniej rozegrano w hali sportowej przy ulicy Jasnej.

Zawody były przeznaczone dla dwóch kategorii wiekowych, chłopcy rocznik 2009-2010 oraz 2011 i młodsi.

Turniej 3x3 to dynamiczna i szybka wersja klasycznej koszykówki, rozgrywana na połowie standardowego boiska, w której rywalizują zespoły składające się z trzech zawodników. Każdy mecz trwa 10 minut lub do momentu, gdy jedna z drużyn zdobędzie 21 punktów. W turnieju w Szczecinku udział wzięło blisko 70 zawodników z terenu powiatu szczecineckiego oraz człuchowskiego. Zespoły rozgrywały swoje mecze systemem każdy z każdym.

Turniej koszykówki 3x3, zorganizowany przez EMET Basket Szczecinek, to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również świetna okazja do integracji lokalnej społeczności. W trakcie wydarzenia panowała przyjazna atmosfera, a uczestnicy mieli szansę nawiązać nowe znajomości i wymienić się doświadczeniami.

Całe przedsięwzięcie jest finansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem rozgrywek Ligowych jest Miasto Szczecinek.