Zwiedzaj Połczyn z przewodnikiem

i

Autor: Urząd Miejski w Połczynie-Zdroju

TURYSTYKA

Zwiedzaj Połczyn-Zdrój z przewodnikiem

2024-03-14 11:25

W każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 10.00 przy zabytkowym budynku pijalni wody „Joasia” w Parku Zdrojowym w Połczynie-Zdroju będzie na turystów, kuracjuszy i wszystkich zainteresowanych czekał przewodnik turystyczny. Rozpoczęcie sezonu już 17. marca.

W połczyńskim ratuszu odbyło się spotkanie z Wojciechem Kleszczonkiem, licencjonowanym Przewodnikiem Turystycznym, z którym zostały omówione szczegóły współpracy. Ustalono także, że do dyspozycji mieszkańców będzie drugi przewodnik – Bernadeta Korniowska.

Ponadto inauguracyjny spacer 17. marca zakończony będzie małym konkursem dla uczestników, zaś trzy nagrody związane ze Szwajcarią Połczyńską ufundował Burmistrz Sebastian Witek.

To fantastyczna wiadomość i efekt naszych starań o przywrócenie po latach przewodników na terenie gminy Połczyn-Zdrój. Trudno sobie wyobrazić jakikolwiek rozwój turystyki, bez tego rodzaju usług. A w naszej gminie mamy bardzo wiele do pokazania.

– nie kryje zadowolenia Sebastian Witek, Burmistrz Połczyna-Zdroju.

Oprócz stałych terminów dyżurów będzie możliwość wynajęcia przewodnika indywidualnie. Minimalna grupa to 5 osób. Do wyboru jest kilka tras, a przejście najprostszej z nich zajmie około 1,5 godziny.

Można zwiedzać nie tylko Połczyn-Zdrój, ale także okolice, w tym Dolinę Pięciu Jezior – serce Szwajcarii Połczyńskiej.

Quiz wielkanocny. Jak dobrze znasz te tradycje?

Pytanie 1 z 10
Jaką rolę ma sól wkładana do koszyczka?