kryminał

Akcja w Drawsku Pomorskim. Matka zatrzasnęła dziecko w aucie na pełnym słońcu

2023-09-17 10:19

Do tragicznego zdarzenia mogło dojść w Drawsku Pomorskim. Matka zaparkowała auto w pełnym słońcu. Niefortunnie zatrzasnęła drzwi, zostawiając swoje dziecko w aucie. Pomógł jej patrol straży miejskiej oraz mieszkańcy. Jest nagranie z całego zajścia. Choć cała akcja zakończyła się szczęśliwie, mogło dojść do tragedii.

Interwencja w Drawsku Pomorskim. Dziecko w aucie w pełnym słońcu!

Do zdarzenia doszło ok. godz. 13 w piątek przy ul. Obrońców Westerplatte w Drawsku Pomorskim (Zachodniopomorskie). To w tym czasie i miejscu grupka osób zatrzymała patrol straży miejskiej, prosząc o pomoc w wydostaniu dziecka z samochodu, którego drzwi nie można otworzyć.

Na miejscu była matka dziecka, właścicielka pojazdu, które zaparkowane zostało w pełnym słońcu.

- Jak się okazało, kilka chwil wcześniej, niefortunnie drzwi auta zostały zatrzaśnięte, a kluczyki wraz z dzieckiem pozostały w samochodzie. Konieczne było szybkie działanie, gdyż pojazd stał na słońcu, a temperatura w jego wnętrzu wzrastała – przekazał kierownik Referatu Promocji i Sportu drawskiego magistratu Marcin Łukasz.

 Urzędnik zaznaczył, że strażnicy miejscy i mechanicy z jednego z warsztatów samochodowych, którzy włączyli się do akcji, próbowali dostać się do samochodu tak, by nie trzeba było wybijać w nim szyby. Niestety, bezskutecznie. Jedną z bocznych szyb wybił strażnik miejski, otwarto drzwi i matka wyciągnęła swoje dziecko z auta.

Filmik z interwencji został umieszczony na stronie drawskiego magistratu

Porwał dziecko, ściga go policja