Bezpieczeństwo podczas egzaminów maturalnych. Starosta spotkał się z dyrektorami szkół [FOTO]

2020-06-04 13:36

Spotkanie to odbyło się zdalnie przez internet i wzięli w nim udział także przedstawiciele policji i dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w całym kraju mieliśmy do czynienia z fałszywymi alarmami bombowymi. Służby nie wykluczają, że pandemia, z którą obecnie mierzy się cały świat może również zostać wykorzystana w celu dezorganizacji egzaminów. Dlatego też asp. Anna Matys przypomniała wszystkie profilaktyczno-prewencyjne procedury bezpieczeństwa, które pomogą uniknąć potencjalnego zagrożenia, a w razie jego wystąpienia pozwolą szczecineckim mundurowym na natychmiastową reakcję.

Podczas wideokonferencji ustalono harmonogram dezynfekcji sal i pomieszczeń, w których odbywać się będą egzaminy. Od dłuższego takie zabiegi przeprowadzane są w jednostkach podległych Powiatowi Szczecineckiemu. Samorząd powiatowy odpowiednio wcześniej przekazał już szkołom płyny do dezynfekcji, które zostały zakupione w ramach środków własnych. Zostaną one jeszcze uzupełnione o zapasy pochodzące z Wojewódzkiego Magazynu Obrony Cywilnej.

Ponadto organ prowadzący wyposażył szkoły w maseczki higieniczne, zaś Zespół Szkół Technicznych dostarczył przyłbice przeznaczone dla członków komisji egzaminacyjnych.

Tablice rejestracyjne w Polsce. Z jakiego województwa pochodzi auto oznaczone...

Pytanie 1 z 10
BWM:

Szkoły są również wyposażone w dozowniki do dezynfekcji. Większość z nich zorganizowała je we własnym zakresie, choć istniała również możliwość wnioskowania o nie do Ministerstwa Zdrowia.

Matura 2020 w cieniu koronawirusa. Jak do egzaminu maturalnego przygotowują się maturzyści z Bydgoszczy?