Zatrzymanie pedofila w Drawsku Pomorskim

i

Autor: MŁ

Obywatelskie zatrzymanie w Drawsku Pomorskim. 35-latek umówił się z nieletnią

2021-04-04 9:04

Grupa łowców pedofili przeprowadziła akcję w Drawsku Pomorskim. Zatrzymano 35-letniego mężczyznę.

W sobotę w Drawsku Pomorskim członkowie grupy ECPU Polska zajmującej się zwalczaniem pedofili zatrzymali 35-letniego mieszkańca Drawska Pomorskiego. Do zdarzenia doszło kilka minut po godz. 20 na ulicy Jaśminowej. Łowcy pedofili zjawili się w umówionym miejscu, aby spotkać się mężczyzną, który wcześniej pisał poprzez internetowe czaty z 12-letnim dzieckiem, którym był tzw. ,,wabik” z grupy ECPU. Charakter tych rozmów był nacechowany treściami erotycznymi. Mężczyzna na spotkanie przyjechał skuterem. Widząc, że wpadł w zasadzkę, próbował uniknąć zatrzymania. Wjechał w jednego z łowców, a następnie zatrzymał się po uderzeniu skuterem w jeden z pojazdów, którym poruszała się grupa łowców. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany, a o wydarzeniu powiadomiono policję.

Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci z pionu kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim oraz funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego. W związku z tym, że mężczyzna prowadził skuter po spożyciu alkoholu policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości. Jak się okazało mężczyzna miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec Drawska Pomorskiego został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim, gdzie przeprowadzono dalsze czynności z jego udziałem.

Na miejscu interweniowali również ratownicy medyczni, którzy udzielili pomocy osobie, która została potrącona skuterem.

Łowcy ujęli mężczyznę po raz drugi, poprzednio w ubiegłym roku. Podczas pierwszej akcji mężczyzna został zatrzymany w pobliżu stacji kolejowej w Drawsku Pomorskim. Po przedstawieniu zarzutów został wobec niego zastosowany dozór policyjny. Prokuratura nie znalazła przesłanek, aby mężczyzna został osadzony w areszcie. Sprawa z jego udziałem jeszcze się nie odbyła. Za swój czyn miał odpowiadać z wolnej stopy.

Sonda
Czy wakacje nad Bałtykiem są drogie?