Leśnicy nagrali poradnik

i

Autor: S. Hermann & F. Richter z Pixabay

Jak nie zgubić się w lesie? Sprawdź porady leśników [WIDEO]

2020-11-19 14:00

Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku przyznają, że najwięcej interwencji mają jesienią. Wtedy praktycznie nie ma tygodnia, aby nie szukali zagubionych w lesie.

Poradnik "Jak nie zgubić się w lesie"

W lesie zgubić się bardzo łatwo. Wystarczy słaba orientacja w terenie i nie korzystanie z wyznaczonych ścieżek.

Na pojezierzu drawskim lasów nie brakuje, dlatego leśnicy przygotowali serię poradników.

Zaczęliśmy od bardzo ważnej kwestii - co zrobić jak zagubimy się w lesie. Niestety tych przypadków jest coraz więcej. Szczególnie kiedy sprzyja aura, a jesienią w lasach pojawiają się grzyby. Niestety czasami zdarzają się sytuacje, które kończą się tragicznie. I to właśnie w okolicach Szczecinka, gdzie mamy bardzo duże kompleksy leśne.

- podkreśla Dariusz Dyl z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku

Jak nie zgubić się w lesie? Sprawdź porady leśników

Dla przeciętnego, spacerującego po lesie turysty otaczające go drzewa niewiele różnią się od siebie - zwłaszcza kiedy ciężko znaleźć jakieś charakterystyczne punkty orientacyjne.

Dlatego wybierając się na spacer do lasu najpierw musimy się odpowiednio przygotować. Jak to najlepiej zrobić - tłumaczą w swoim poradniku leśnicy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE