Strażak z Drawska

i

Autor: Marcin Łukasz

Jak wyglądają zawody strażaków ? O tym wie strażak z Drawska Pomorskiego [WIDEO]

2021-06-15 10:56

W najbliższy weekend strażak z Drawska Pomorskiego weźmie udział w mistrzostwach Europy. Trenuje od kilku miesięcy. Wspierają go inni strażacy !

Strażak jedzie na zawody

Mateusz Wesołowski strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim przygotowuje się do prestiżowych zawodów strażaków, które odbędą się w najbliższy weekend w Hanowerze w Niemczech. Zawody FIREFIT rozgrywane są w randze mistrzostw Europy.

Startujący strażacy przechodzą najpierw wstępną selekcję, gdzie musza zaliczyć przygotowany przez organizatorów tor i konkurencje. Jeśli osiągną odpowiedni wynik czasowy to przechodzą do właściwych konkurencji w ramach mistrzostw Europy.  Mistrzostwa FireFit to rywalizacja strażaków polegająca na wykonywaniu zadań gaśniczych w sytuacjach awaryjnych. Konkurs po raz pierwszy odbył się w Kanadzie w 1994 roku.

Głównym celem zawodów jest sprawdzenie sprawność strażaków w ciężkich warunkach.

Zawody już w najbliższy weekend

Drawski strażak od wielu miesięcy realizuje plan treningowy. Oprócz dbania o odpowiednią dietę ćwiczy regularnie na terenie drawskiej komendy. Trening odbywa kilka razy w tygodniu.

Każdy z treningów to ogromny wysiłek dla organizmu. Oprócz ćwiczeń siłowych M. Wesołowski w czasie treningu pokonuje kilkakrotnie ściankę wspinaczkową, wciąga ciężkie przedmioty na linie, czy przenosi ponad 150-cio kilogramowe opony.

Strażak z Drawska Pomorskiego wyjeżdża na zawody w środę. W czwartek odbędzie pierwszy start.

Mateusz Wesołowski - strażak z Drawska Pomorskiego weźmie udział w mistrzostwach Europy strażaków

Jak długo przetrwałbyś jako bohater horroru?

Pytanie 1 z 10
Pukasz do drzwi mieszkania swojej drugiej połówki, ale okazuje się, że drzwi są otwarte, a w domu nikt nie odpowiada. Co robisz?