Kropla Życia w Szczecinku. Strażacy i leśnicy oddawali krew [FOTO,WIDEO]

2020-06-10 15:14

Zapasy krwi w bankach kurczą się z dnia na dzień. Jest to odczuwalne zwłaszcza teraz w czasach pandemii.

Swoim cennym darem życia postanowiły się podzielić dwie grupy, które na co dzień ściśle ze sobą współpracują. Pod siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych stanął krwiobus. Pomysłodawcami całej tej akcji byli przedstawiciele Stowarzyszenia Brygady „Inki” z Czarnego, którzy już od kilku lat promują krwiodawstwo w naszym regionie.

Przez 5 lat mieliśmy wielu nowych dawców, wiele osób dopiero z nami zaczynała przygodę z krwiodawstwem właśnie u nas w krwiobusie. Przez te 5 lat w Czarnem udało nam się zebrać łącznie w 31 akcjach 348 litrów.

- mówi Mirek Zasuwa ze Stowarzyszenia Brygada "Inki" z Czarnego.

Ilość zebranej krwi zależna jest od pory roku, członkowie stowarzyszenia podkreślają, że udaje im się cały czas pozyskiwać nowych honorowych dawców krwi. Szczecinecka Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych często współpracuje ze stowarzyszeniem z Czarnego.

QUIZ Najdziwniejsze zwierzęta świata. To jeden z najtrudniejszych quizów

Pytanie 1 z 10
Samogłów to:

„Kropla życia” czyli akcja poboru krwi w mobilnym krwiobusie przed siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych zakończyła się sukcesem. Wzięło w niej udział 6 strażaków i 30 leśników, w tym dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Łukasz Maciejunas: 

To jest nasza podstawowa działalność, aby pomagać ludziom. Sam jestem krwiodawcą i wiem jak ważne jest dzielenie się krwią z potrzebującymi. Mam rzadką grupę krwi, z której może skorzystać każdy dlatego zawsze kiedy tylko mogę to oddaję swoją krew.

Jak zapowiadają organizatorzy – krwiobus już wkrótce ponownie przyjedzie do Szczecinka i tym razem krew będzie mógł oddać każdy mieszkaniec naszego miasta.

Krwiobus w Szczecinku. Krew oddają strażacy i leśnicy