Festiwal balonowy w Szczecinku

i

Autor: Paulina Horbatowska-Deciuk

Międzynarodowy Festiwal Balonowy w Szczecinku. Znamy harmonogram

2024-07-04 11:10

Międzynarodowy Festiwal Balonowy w Szczecinku startuje już dziś i potrwa do niedzieli (7/06) . Jest to jedna z największych w Polsce i Europie imprez balonowych. Festiwal od lat gromadzi tysiące osób spragnionych wrażeń niczym z Saksonii.

Najbardziej odlotowy Festiwal w kraju odbędzie się już po raz piętnasty. Ta edycja będzie niezwykła, ponieważ jak zapowiadają organizatorzy, największa z dotychczasowych. Festiwal został rozbudowany o dodatkowe loty i mnóstwo innych atrakcji. Oprócz festiwalu Food-tracków turyści będą mogli zobaczyć mini balony, które zostaną rozmieszczone w okolicy Centrum Konferencyjnego Zamek.

Festiwal Balonowy w Szczecinku rozpoznawalny jest w całym kraju. Wydarzenie po przerwie spowodowanej COVID-19 nie tylko powróciło, ale również stało się marką, która rozsławia Pomorze Zachodnie i Szczecinek w całym kraju i Europie.

Unikalną formułę Festiwalu zapewniają przede wszystkim nocne gale. Pierwsza-piątkowa to taniec balonów, które rozstawione na płycie boiska „tańczą” w rytm muzyki. Tegoroczna edycja będzie w tym elemencie szczególna. Dyrygent, który co roku nadawał rytm balonom, zyska dodatkową pomoc w postaci muzyka oraz rapera.

Kolejna gala nocna to pokaz paralotniarzy nad Jeziorem Trzesiecko. Jest to coś nowego, żaden festiwal balonowy nie posiadał jeszcze w swojej ofercie połączenia paralotni oraz balonów. Pokaz tych pierwszych w zeszłym roku przyciągnął tysiące widzów, dlatego w tym roku przygotowano również pewną niespodziankę.

Harmonogram Festiwalu Balonowego

Czwartek, 4 lipca

ok. godz. 19:00 – briefing i wieczorne loty – Osir, ul. Piłsudskiego 3

godz. 22:00 – przejazd ulicami Szczecinka konwoju samochodów z uzbrojonymi palnikami

Piątek, 5 lipca

ok. godz. 6:00 - poranne loty – Osir, ul. Piłsudskiego 3 lub starty zewnętrzne

godz. 8:00 – 11:00 – tankowanie, ul .Cieślaka 4

ok. godz. 19:00 - wieczorne loty, tereny Osir, ul. Piłsudskiego 3 lub starty zewnętrzne

godz. 22:30 - Nocna Gala Balonowa - artystyczny pokaz, w którego trakcie króluje muzyka i światło. Podświetlone balony unoszą się w rytm muzyki, a ton nadaje im doświadczony dyrygent. Pokaz mini balonów, balonów na ogrzane powietrze - Osir, ul. Piłsudskiego 3

Sobota, 6 lipca

ok. godz. 06:00 - poranne loty – Osir, ul. Piłsudskiego 3 lub starty zewnętrzne

ok. godz. 19:00 - wieczorne loty, tereny Osir, ul. Piłsudskiego 3

godz. 22:00 – Wieczorne pokaz lotniczy z pirotechniką nad jeziorem Trzesiecko

Niedziela, 7 lipca

godz. 6:00 - poranne loty

Festiwal Balonowy w Szczecinku to największe tego typu wydarzenie w naszym kraju. Tegoroczna edycja przyciągnęła nad Trzesiecko 40 załóg baloniarzy. W tym roku nasze miasto odwiedzą m.in. ekipy z Niemiec, Szwecji czy Francji.

QUIZ. Pamiętasz te wakacyjne hity! Już po 6/10 możesz odtańczyć taniec radości!

Pytanie 1 z 10
Zaczynamy! Letni przebój zespołu Wilki to...