Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek i Młodzików

Autor: OSiR Szczecinek

Młodzi tenisiści rywalizowali na kortach w Szczecinku

2020-06-16 11:49

W naszym mieście zorganizowano Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek i Młodzików.

Zgodnie z obecnym regulaminem Polskiego Związku Tenisowego w zawodach wzięło udział 12 dziewczynek i 12 chłopców do 14 roku życia i w tym 5 zawodników ze Szczecinka.

Polecany artykuł:

Granty Sołeckie 2020 przyznane

Rywalizowano jedynie w grze pojedynczej. W turnieju wzięli udział zawodnicy z Bydgoszczy, Bielska Białej, Gdańska, Kostrzyna Wielkopolskiego , Koszalina, Szczecina, Poznania, Torunia, Wałcza oraz Szczecinka. Przy obostrzeniach sanitarnych turniej przebiegł bardzo sprawnie. Ozdobą turnieju był mecz półfinałowy dziewcząt pomiędzy Nadią Kluj ze Szczecina, a torunianką Oliwią Kuszel aktualną Mistrzynią Polski do lat 12.

QUIZ: Rozpoznasz polskie miasta po jednym zdjęciu? Sprawdź!

Pytanie 1 z 20
Miasto ze zdjęcia to:
Kraków

W meczu finałowym Nadia Kulbiej pokonała 3;6, 6;1, 10;8 Aleksandrę Frątczak ( 30 pozycja PZT ) IDEA Sport Toruń. Trzecie miejsce zajęły Oliwia Kuszel i Julia Nawara ( 39 pozycja PZT ) SKT Promasters Szczecin.
Wśród chłopców, w meczu finałowym Maciej Słowik SKT Promasters Szczecin pokonał 6;4, 6;2 Marcela Surmackiego SzTT Szczecinek. Trzecie miejsce zajęli Borys Gryń WSG Akademic i Mikołaj Hinca UKS Piątki Wałcz.