Serce powstało w Szczecineckim Zespole Szkół Technicznych

i

Autor: Urząd Miasta Szczecinek

Nakrętkowe serce stanie przed ratuszem

2020-06-04 8:41

Pojemnik w kształcie serca stanie przed Szczecineckim Ratuszem

Szczecinecki magistrat zamówił właśnie wielkie serce do którego mieszkańcy będą mogli wrzucać plastikowe nakrętki . Takie serca wykonuje szczecinecki zespół szkół technicznych. Uczniowie wykonują je w ramach zajęć praktycznych. W najbliższym czasie takie pojemniki znajda się jeszcze w kilku innych punktach szczecinka. Zgodnie z planami Rausza będzie to między innymi kino wolność . Dlaczego zdecydowano się na ustawie tych pojemników .


„Rzeczywiście przed rauszem stanie nakrętkowe serce, po to żeby pomagać potrzebującym . Wiele samorządów takie serca tworzy, po to aby pomagać i edukować od najmłodszych lat że należy segregować odpady” tłumaczy Maciej Makselon Zastępca Burmistrz Szczecinka.

Plastik pochodzący z zakrętek jest najtwardszym i najdroższym surowcem który poddawany jest recyklingowi, dlatego warto go zbierać a następnie sprzedawać.

Nakrętki które będą wrzucane do pojemników w kształcie serca będą sprzedawane a pieniądze przekazywane będą między innymi fundacjom które opiekują się chorymi dziećmi

Docelowo pojemniki na nakrętki w kształcie serca stanąć maja, przed wszystkimi szkołami podstawowymi w naszym mieście