Pokaz tańca w parku miejskim

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

KULTURA

Pokaz tańca w parku miejskim

2024-04-23 10:43

29. kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji, dzień wcześniej czyli w niedzielę 28. kwietnia o godz. 16:00, na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku odbędą się pokazy taneczne, na które zaprasza Studio Tańca M&H. Patronat nad wydarzeniem objęli Powiat Szczecinecki i CEEiRJ w Szczecinku.

Studio Tańca M&H założyły pochodzące z Odessy Halina Drozdovska i Margarita Bagirova, które zaraz po ataku Rosji na Ukrainę, przyjechały do Szczecinka. To właśnie na terenie powiatu szczecineckiego znalazły schronienie oraz postanowiły rozwijać działalność związaną z ich największą pasją czyli tańcem.

Panie zwróciły się do Zarządu Powiatu Szczecineckiego z prośbą o udostępnienie lokalu, w którym mogłyby szkolić swoich nowych studentów. Zarząd przychylił się do prośby, udostępniając adeptom tańca do dyspozycji pomieszczenia w budynku Zakładu Obsługi Nieruchomości.

Najbliższe wydarzenie ma być nie tylko formą uczczenia Międzynarodowego Dnia Tańca, ale również podziękowania Zarządowi za udzielone wsparcie.

Trenerkom nie było łatwo zostawić swoje dotychczasowe życie i pasje, którym oddawały się każdego dnia. Dlatego tym bardziej doceniają fakt jak miło zostały przyjęte w Szczecinku. Są ogromnie wdzięczne, że znalazły w naszym mieście schronienie i przed wszystkim mają tu namiastkę swojego poprzedniego życia, mogą na co dzień robić to co najbardziej kochają, czyli uczyć tańca.

Dlatego jeśli chcecie zobaczyć tancerzy Studia Tańca M&H, Haliny Drozdovskiej i Margarity Bagirovej to koniecznie zarezerwujcie sobie czas 28. kwietnia i wybierzcie się w okolice Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku, tam o godzinie 16.00 będzie czekała na Was prawdziwa taneczna uczta.

QUIZ. Skąd pochodzą najsłynniejsze tańce? Taniec radości od 7/10

Pytanie 1 z 10
Zaczynamy! Z jakiego kraju pochodzi samba?