Ciąg dalszy pozytywnych zmian w Redle. Sprawdź co się zmieniło [FOTO]

2021-08-30 11:19

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Redle dobrze wykorzystano czas wakacji. Trwała tam kolejna tura od dawna potrzebnych remontów. Chodzi m.in. o remont sali gimnastycznej i wszystkich sanitariatów. Wprowadzono także liczne rozwiązania wpływające na bezpieczeństwo epidemiologiczne.

Szczególną uwagę należy zwrócić na remonty, które wykonane zostały na sali gimnastycznej. Uzupełniono tam ubytki w tynku po zaciekach przy suficie, wymieniono stolarkę okienną i zregenerowano zniszczony parkiet.

Wyspecjalizowana firma wycyklinowała wyeksploatowaną podłogę, a następnie pokryła go specjalnym lakierem, który przeznaczony jest do powierzchni sportowych.

Lifting przeszła również stolarka znajdująca się na sali. Zwieńczeniem wszystkich prac remontowych będzie montaż nowych bramek do piłki ręcznej, które pojawią się już niebawem.

Kolejna dobiegająca końca inwestycja to remont łazienek na parterze pionu dydaktycznego. Warto zaznaczyć, że wszystkie dziewięć sanitariatów, w tym jeden przystosowany dla osób niepełnosprawnych, przeszło gruntowną metamorfozę w zakresie hydrauliki, glazury, armatury oraz wymiany drzwi wejściowych. Toalety zostały oddzielone nowoczesnymi kabinami sanitarnymi.

Pandemia postawiła wiele wyzwań dotyczących higieny i bezpieczeństwa dzieci w szkole. Z pewnością będzie łatwiej je utrzymać dzięki wymienionym podajnikom na mydło, papier toaletowy oraz ręczniki papierowe.

Szkoła uzyskała również dwa ozonatory, które doskonale odświeżą i oczyszczą powietrze w salach lekcyjnych, a także dwie specjalistyczne maszyny do czyszczenia podłóg.

To jednak nie koniec inwestycji. Przypomnijmy, że samą miejscowość czeka wkrótce także przebudowa drogi.

Na ten cel gmina otrzymała dotację w wysokości ponad 360 tys zł z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Zakończenie pierwszego etapu przebudowy drogi gminnej przewidziano do 29.10.2021 r.

Prace obejmować będą roboty pomiarowe i przygotowawcze, wycinkę drzew i karczowanie pni i krzaków, roboty ziemne, podbudowy, położenie nawierzchni bitumicznej oraz roboty wykończeniowe.