W drawskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Mirą Górecką - mieszkanką Łobza, autorką książek, w których nie tylko porusza tematykę uczuć, ale także - a może przede wszystkich - skomplikowanych ludzkich losów i wyborów życiowych.
Autorka zainteresowana jest kulturą Kresów Wschodnich, powojenną historią swojego miasta, a także kulturą i zwyczajami mniejszości narodowych (Żydów i Cyganów). Opisuje ludzi i ich tradycje, pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Często zwraca uwagę na więzi międzyludzkie.
Polecany artykuł:
Spotkanie prowadziła Joanna Sienkiewicz, bliska znajoma pani Góreckiej, dzięki której rozmowa miała charakter wręcz osobisty. Panie zaprezentowały najnowszą książkę pisarki pt. „Punkt zwrotny”. Narracja w niej jest prowadzona wielotorowo – z jednej strony opowiada o traumie po stracie bliskiej osoby i próbie jej przepracowania, porusza problem trudnej adopcji, ale jest też piękną opowieścią o życiu Cyganów i ich tradycjach.
Mira Górecka swoją twórczość łączy z miejscem urodzenia.
Tak naprawdę ważne jest tylko to, co po sobie zostawimy. Jestem szczęśliwa, że pisząc, mogę zrobić coś dla mojego miasteczka.
Na koniec spotkania był czas na dodatkowe pytania i rozmowy. Można było również otrzymać na książce specjalną dedykację autorki.
Zadanie zrealizowano w ramach projektu „Biblioteka jest zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę!” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.