Egzaminy maturalne wystartowały. Na pierwszy ogień poszedł język polski [FOTO,WIDEO]

2020-06-08 11:30

Maturzyści z Zespołu Szkół nr 2 im. Warcisława IV w Szczecinku podkreślają, że pomimo tego, że mieli więcej czasu na przygotowania stres jest tak samo duży.

Tegoroczne egzaminy odbywają się pod ścisłym rygorem sanitarnym. Ministerstwo Edukacji Narodowej, wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym, opracowało zalecenia potrzebne do bezpiecznego ich przeprowadzenia. Do restrykcji dostosowały się szkoły dla których Powiat Szczecinecki jest organem prowadzącym, a o wdrożenie wszelakich procedur zadbali dyrektorzy placówek. 

Jak powiedział nam Robert Jasek Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Szczecinku:

Emocje są spore. Nie dość, że przesunięcie terminu matur to jest jedno, sytuacja z koronawirusem to jest drugie. Mamy zaostrzone procedury związane z przygotowaniem sal egzaminacyjnych. Jeżeli chodzi o środki bezpieczeństwa to maturzyści otrzymali wcześniej informacje dotyczące sposobu organizacji przebiegu samej matury. Przychodzą z zachowaniem wymogów sanitarnych czyli w maseczkach i rękawiczkach. Przed wejściem każdy z uczniów także dezynfekował ręce płynami do dezynfekcji.

Placówki zostały wyposażone we wszystkie niezbędne środki ochrony osobistej, sale i pomieszczenia poddano dezynfekcji oraz dostosowano je do liczby zdających. Ponadto opracowano zasady wejścia i wyjścia do pomieszczeń.

W powiecie szczecineckim do egzaminu dojrzałości podejdzie 665 absolwentów, 531 tegorocznych i 134 z lat ubiegłych chcących poprawić swój wynik. Na pewno maturalne zmagania pozostaną w ich pamięci na długo, nie tylko ze względu na wyjątkowość samego egzaminu dojrzałości, ale również z powodu aktualnej sytuacji pandemicznej.

Matury potrwają do 29 czerwca. Wszystkim maturzystom życzymy połamania piór.

Maturzyści z Zespołu Szkół nr 2 im. Warcisława IV w Szczecinku