Plac zabaw

i

Autor: Freepik

Trzy projekty z gminy Szczecinek z marszałkowskim dofinansowaniem

2024-07-02 12:27

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił wyniki konkursu „Granty Sołeckie 2024”. Wśród laureatów znalazły się sołectwa z gminy Szczecinek. Chodzi o Sitno, Grąbczyn oraz Parsęcko.

W tegorocznej edycji konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do rywalizacji zgłosiło się 200 sołectw, które zabiegały o udzielenie dofinansowania do swoich projektów z przewidzianej puli środków o łącznej wartości 3 mln zł. Sołectwa z naszej gminy – Sitno, Grąbczyn oraz Parsęcko, otrzymało wsparcie finansowe w postaci 15 tys. zł, każde.

W Sołectwach Sitno oraz Parsęcko przyznane środki zostaną przeznaczone na doposażenie placów zabaw. Natomiast Sołectwo Grąbczyn przeznaczy grant na rozbudowę plenerowej siłowni.

Przypomnijmy, że konkurs „Granty Sołeckie” to inicjatywa Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, mająca na celu wspieranie lokalnych projektów w sołectwach.

Dofinansowanie pozwala na realizację pomysłów, które przyczyniają się do poprawy jakości życia mieszkańców, rozwijania infrastruktury oraz wzmacniania więzi społecznych.

QUIZ: Pamiętasz lata 90.? Przypomnij sobie najlepsze rzeczy z tej wyjątkowej dekady

Pytanie 1 z 10
Słynne gumy Turbo w latach 90. żuł każdy. A kto pamięta, co znajdowało się na obrazkach, zamieszczonych pod ich opakowaniem?
Gumy Turbo