Wirtualna orkiestra ze Szczecinka zagrała wspólnie znany hit

i

Autor: Szkoła Muzyczna I i II Stopnia im. Oskara Kolberga w Szczecinku

Wirtualna orkiestra ze Szczecinka zagrała wspólnie znany hit [FOTO,WIDEO]

2020-06-04 14:28

W dobie pandemii, kiedy szkoły były zamknięte, a nauczanie odbywało się zdalnie, nauczyciele wspólnie z uczniami wpadli na pomysł nagrania przez internet znanego meksykańskiego hitu pod batutą Tomasza Giłki.

O kulisach powstania tego nagrania opowiedziała nam Agnieszka Orłowska dyrektor szczecineckiej Szkoły Muzycznej:

Zachwycił i zainspirował nas projekt Adama Sztaby. Każdy kto interesuje się muzyką na pewno widział ten film. My chcieliśmy zrobić nasz własny projekt. Ponieważ cały czas prowadzimy zajęcia zdalne nasi uczniowie i nauczyciele siedzą w domu. Muszą jednak nadal realizować obowiązkowy przedmiot jakim jest orkiestra. Żeby nie zaniedbać naszych wcześniejszych działań wpadliśmy na pomysł, aby zrealizować projekt wspólnego wirtualnego grania.

Każdy z członków orkiestry otrzymał nagranie utworu "Besame mucho" i słuchając go nagrał swoją partię w domu. Następnie nagrane filmiki wysłane zostały do Piotra Iwanka, który pomógł nam złożyć wszystko w całość.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników tego typu muzycznych projektów. Już wkrótce szczecinecka orkiestra ma połączyć swoje siły z orkiestrą z Niemiec. W ten sposób powstanie międzynarodowa orkiestra, która tym razem na warsztat chce wziąć twórczość Jennifer Lopez.

A jak w wykonaniu uczniów, nauczycieli i absolwentów brzmi hit "Besame mucho" zobaczycie poniżej.

Utwór Besame Mucho grają uczniowie, nauczyciele i absolwenci ze Szkoły Muzycznej w Szczecinku