policja

i

Autor: Paweł Zastawny

Alarmy bombowe w szkołach

2020-06-10 9:46

Maile z informacjami o podłożonych ładunkach trafiły do szczecineckich szkół średnich.

Szkoły w Szczecinku nie były ewakuowane . Maile z informacja o podłożonych ładunkach wybuchowych to już prawie maturalna tradycja. Podobnie jak w lalach ubiegłych takie informacje zostały rozesłane do szkół na terenie całej polski. Trafiły one również do szczecineckich szkół średnich. W tym roku policjanci byli przygotowani na taka ewentualność i szkoły nie musiały być ewakuowane.

„Wypracowaliśmy procedury, i w tym roku z dużym wyprzedzeniem byliśmy przygotowani na to co może nas czekać. Dzięki współpracy z dyrektorami szkół średnich ,udało nam się wypracować schemat dzięki któremu ewakuacja szkół nie była potrzebna. Plombowanie sal egzaminacyjnych oraz szkół , obserwacja monitoringu i częste patrole w okolicach szkół sprawiły że policjanci mogli stwierdzić ze stu procentowa pewnością ze maile są fałszywe” - Informuje nas Anna Matys Rzeczniczka Prasowa Szczecineckiej Komendy Policji.

Wszystkie tego typu maile policjanci przekazują co Centralnego Biura Śledczego Policji które dalej zajmuje się tą sprawą