Trwa Europejski Tydzień Szczepień

i

Autor: Pixabay

ZDROWIE

Trwa Europejski Tydzień Szczepień. Działania szczecineckiego sanepidu

2024-04-24 13:53

Szczepienia nadal wywołują kontrowersje do tego stopnia, że w ubiegłym roku zachodniopomorscy urzędnicy nałożyli grzywny na 407 rodziców, za to, że nie wykonują obowiązkowych szczepień swoim dzieciom. W powiecie szczecineckim do tej pory odnotowano blisko 50 dzieci, które nie zostały poddane takim szczepieniom.

W związku z tym szczecinecki sanepid prowadzi szeroką akcję informacyjną, mającą na celu rozwianie wątpliwości na temat konieczności szczepień zwłaszcza najmłodszych mieszkańców naszego regionu.

W tym tygodniu między godziną 12.00 a 13.00 dyżurują w sanepidzie osoby, które w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących szczepień chętnie udzielą wam informacji i rozwieją ewentualne wątpliwości.

Europejski Tydzień Szczepień. Jest to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), realizowana i koordynowana na poziomie lokalnym przez poszczególne państwa. Tegoroczna kampania ma na celu poprawę wykonywania szczepień ochronnych.

Szczepionki uratowały życie milionów ludzi w Europie i na całym świecie. Powszechne szczepienia pomogły wyeliminować ospę i polio z Europy i sprawiły, że niegdyś często występujące choroby stały się rzadkością.

Szczepiąc się, ludzie zyskują ochronę przed poważnymi problemami zdrowotnymi, a czasem nawet śmiercią na skutek chorób zwalczanych drogą szczepień. Zaszczepienie się może zatem pomóc także w ochronie małych dzieci, osób starszych, osób ze słabym układem odpornościowym, pacjentów onkologicznych i osób niemogących przyjąć szczepionki z powodów medycznych, a więc wszystkich tych, którzy są zagrożeni w sytuacji szerzenia się chorób w społecznościach.

Polecany artykuł:

Pokaz tańca w parku miejskim

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SZCZEPIEŃ Z INSPEKCJĄ SANITARNĄ W SZCZECINKU

22-26.04.2024 godzina 09.00: 11.00 PSSE Szczecinek ul. Ordona 22

– stoisko edukacyjno – profilaktyczne: rozmowa, edukacja profilaktyka, rozdawnictwo ulotek dotyczących szczepień , rozmowy z dziećmi i seniorami przy okazji możliwość wykonania badania Smokerlyzerem (urządzeniem do monitorowania zawartości tlenku węgla (CO) w wydychanym powietrzu), warsztaty samobadania piersi, dla dzieci pokazy mycia zębów, gogle czyli świat zmieniony przez środki psychoaktywne i alkohol

22-26.04.2024 godzina 12.00: 13.00 PSSE Szczecinek ul. Ordona 22

– dyżur telefoniczny pracownika działu Epidemiologii i możliwość rozmowy na temat : Czym są szczepionki? Dlaczego warto się szczepić? Czy szczepienia są bezpieczne?

Telefon kontaktowy 887-437-637

QUIZ: Sprawdź, co wiesz o szczepieniach

Pytanie 1 z 7
Szczepienia zalecane: